Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to jedno z niewielu wydarzeń w świecie sportu, które przyciąga na stadiony lub przed telewizory aż tak ogromne rzesze fanów. Obok Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata w piłce nożnej, impreza ta zamyka podium najbardziej popularnych wydarzeń sportowych.
Najbliższe Euro, przez wzgląd na panującą pandemię. dobywa się z rocznym opóźnieniem. Po raz pierwszy również turniej ten odbędzie się nie w jednym czy też dwóch krajach, a w niemal całej Europie.
Warto więc przeanalizować poszczególne grupy, oceniając szanse poszczególnych drużyn oraz spróbować wytypować potencjalnego zwycięzcę turnieju.

Opisy i analiza poszczególnych grup. Grupa A

Grupa A.

Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria.

Wydaje się że zdecydowanym faworytem w tej grupie jest drużyna Italii. Zespół prowadzony przez Roberta Manciniego w 10 meczach eliminacyjnych, zdołał wygrać wszystkie mecze, tracąc zaledwie 4 bramki. Dodatkowym atutem Azzurich jest fakt, iż wszystkie trzy mecze fazy grupowej, rozegrają oni we własnym kraju, na stadionie Olimpijskim w Rzymie.
Już w swym pierwszym spotkaniu, które odbędzie się 12 czerwca tego roku, zmierzą się z Turcją. Ten mecz może decydować nawet o pierwszym miejscu w grupie na koniec rozgrywek, gdyż Turcja także nie zamierza tanio skóry oddać. W eliminacjach do Euro, Turcy przegrali zaledwie jeden mecz, ulegając w Rejkjaviku reprezentacji Islandii 1-2.

Analizując grupę A nie sposób pominąć reprezentacje Szwajcarii. Helveci prowadzeni przez Vladimira Petkovicia, doskonale poradzili sobie w eliminacjach, wygrywając swoją grupę z Danią, Irlandią, Gruzją oraz Gibraltarem.
Ostatnią drużyną w grupie jest zespół smoków z Walii. Drużyna Garetha Bale’a wydaje się być najsłabszą ekipą w stawce. Lecz jak wiadomo, turnieje rangi Mistrzostw Europy, rządzą się swoimi prawami. Nie należy więc skreślać Walijczyków.

Niewątpliwie faworytem grupy A są Włosi, nie tylko dzięki poziomowi czysto sportowa]emu, ale również przez fakt rozgrywania swoich spotkań na własnym stadionie. Zagadką może natomiast być miejsce drugie. O nie powalczą Szwajcarzy z Turkami. Więcej szans daje się piłkarzom Szwajcarii, gdyż w ostatnich latach wykonali oni ogromny skok jakościowy swojego poziomu gry.
Mecze grupy A rozgrywane będą na dwóch stadionach. Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie oraz Stadionie Olimpijskim w Baku.

Terminarz grupy A.

Turcja – Włochy 11 czerwca 21:00 Rzym
Walia – Szwajcaria 12 czerwca 15:00 Baku
Turcja – Walia 16 czerwca 18:00 Baku
Włochy – Szwajcaria 16 czerwca 21:00 Rzym
Szwajcaria – Turcja 20 czerwca 18:00 Baku
Włochy – Walia 20 czerwca 18:00 Rzym.

Kategorie: Wiadomości